POSTOVANI GOSPODINE STEFANOVICU,
    Ja imam 25,a suprug 29 godina.U braku smo dve i po godine i pokusavamo da dobijemo dete.Lecimo se poslednjih godinu dana i rezultati su sledeci.Ja imam neuredne menstruacije,grlic materice je dug 2cm,gladak,pokretan i neosetljiv.Uterus u AVF,mali,cvrst,gladak,pokretan,dimenzija 62x31x50mm.endometrijum debljine 8mm u oba sloja.Oba jajnika su policisticna promera 30x20mm.Rezultati hormona su LH-18,9,FSH-5,4,testostoren 2,4,prolaktin 417,0,progesteron 0,89,estradiol 0,16.Trenutno pijem diane-35.Rezultati supruga su:uspesno izlecena hlamidija,hormoni LH-4,9,FSH 3,5,testosteron 8,4,prolaktin 359,0.Rezultat spermograma je:izgled-zuckast,viskoznost-slabo povisena,volumen 6ml.Broj spermatozoida u 1ml 47 500 000.Pokretljivih spermatozoida ima 40%.Leukociti od 7-9,eritrocita 1-2.Interesuje nas kolika je verovatnoca i za koji period da ostvarimo potomstvo? UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.
    • Vasi rezultati su relativno u redu-, ali dok pijete Diane nikako ne mozete ostati trudni. Verovatno pripadate spektru policisticnih jajnika cije su karaktristike: retke menstruacije, pojacana dlakavost, izostanak ovulacije,gojaznost. Znaci Vas bi trebalo hormonski stabilizovati, indukovati ovulaciju i ici na ciljane odnose ili inseminaciju u zavisnosti od rezultata prethodnih ispitivanja (HSG, Postkoitalni test, antispermatozoidna antitela). Sva ova ispitivanja i eventualne korekcije mozete obaviti kod nas na klinici na odseku za sterilitet.