Molila bih Vas da mi pomognete,tako sto cete mi odgovoriti na pitanja vezana za polni herpes.Znam kako se prenosi i simptome.Moj partner ga je imao,preneo je drugoj partnerki,ali ja jos uvek nemam nikakve simptome.Sta da radim?Jako sam uplasena.Molim Vas da mi sto pre prosledite odgovor i kazete kakve su posledice po mene. Unapred zahvalna,Ana

    Odgovoreno: 08. 06. 2007.

    • Ako ste imali odnose bez zastite sada ne mozete nista- sve zavisi od Vasih opstih i lokalnih odbrambenih snaga. U tom smislu mozete raditi na jacanju imuniteta- kaps. Protektin, Vit C, Omega3. Terapija manifestnog herpesa u netrudnih zena sprovodi se Aciklovirom 400 mg oralno 3x dnevno 5 dana. U svakom slucaju ne bi trebalo da na svoju ruku i kao prevenciju uzimate lekove vec da konsultujete infektologa i eventualno uradite serologiju.