Postovani, Pre vise od godinu dana ustanovili su mi da imam ranicu na grlicu materice, vaginalni sekret je bio III, pa V grupa. Sve je to leceno (valjda izleceno) i na kraju je ranica pomocu lasera uklonjena.  Ja imam 26 godina i planiram da u skorijoj buducnosti postanem majka, pa me interesuje da li sve ovo moze da bude problem da ostanem u drugom stanju. Tacnije da li to sto je ranica uklonjena laserom moze da bude problem. Interesuje me zato sto se oko toga dosta spekulise.

    Odgovoreno: 06. 06. 2007.

    • Ne znam ko spekulise oko toga, ali grlic materice je izuzetno osetljiv i vazan organ te tu ne bi trebalo da bude takvih radnji. U ovoj nasoj zemljici godisnje od karcinoma grlica umre 600-700 zena sto je katastrofalno kad se zna da je redovnim pregledom (kolposkopija i papa test- jednom godisnje) moguce uociti i na vreme leciti i potpuno izleciti promene koje mogu dovesti do karcinoma. To sto je "ranica" uklonjena laserom ne predstavlja nikakav problem za zatrudnjivanje i buducu trudnocu. Ukoliko smatrate da postoji bilo kakav vid manipulacije potrazite drugo misljenje- imate prava na to.