Na levom jajniku ustanovljena je cista:ovarii.I.sin velicine 77x67mm, predlozena je laparoskopska ekstipacija ciste. Kakva je to intervencija? Unapred zahvalna, Ivana

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.
    • Laparoskopska operacija predstavlja minimalno invazivnu hirursku proceduru, koja je u nasoj zemlji u usponu, dok je na zapadu standard (aparatura je skupa). Znaci kroz tri otvora na trbusnom zidu velicine do 1cm ulazi se u trbusnu duplju, busi cista njen sadrzaj aspirira a zatim se kapsula ciste odstranjuje- to bi bilo shematsko objasnjenje. Ukoliko je cista prosta - znaci nema sumnje na malignitet (procenjuje nadlezni ginekolog) moguce je njeno laparoskopsko odstranjivanje. Boravak u bolnici je max do2 dana i idete kuci.