Postovani doktore, mozete li mi dati savet u vezi sledeceg problema. Naime, na jednoj nozi imam par prosirenih vena od kojih je jedna dosta izrazena pa mi je hirurg predlozio operaciju. Posto planiram trudnocu (imam 31 godinu, nisam do sada radjala), zanima me koliko prosirene vene mogu predstavljati problem u trudnoci i na sta tada treba obratiti posebnu paznju. Da li je Vas savet da prvo resim problem vena pa onda radjam ili da mogu da odlozim tu operaciju i za kasnije. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 29. 05. 2007.
    • Trudnoca je stanje sa drugacijim hemizmom krvi (povecana je koagulobilnost) i problemi sa venama se u trudnoci pogorsavaju. Nas princip je da u saradnji sa vaskularnim hirurgom odredimo pristup tom problemu- dakle potrebno je da uradite dopler dubokih krvnih sudova, popricate sa hirurgom i sa ginekologom. Mozda je bolje taj problem resavati posle trudnoce ( moje misljenje).