Imam 20 godina a vec sest godina imam problema sa neredovnom menstruacijom.Isla sam gineklogu i on mi je rekao da imam mikrocisticne jajnike i dao mi tablete Diane35 da pijem 6 mjeseci.Dok pijem te tablete menstruacija mi je redovna ali cim prestanem opet je po starom.Voljela bih saznati i vase misljenje.

    Odgovoreno: 28. 05. 2007.

    • Verovatno pripadate spektru policisticnih jajnika koga karakterisu hronicna anovulacija (nema sazrevanja jajne celije)-samim tim i neredovni ciklusi, pojacana dlakavost, gojaznost , hormonski dizbalans i policisticni jajnici. Ovaj sindrom je vrlo cesto pracen sterilitetom i to moze u buducnosti biti Vas problem ukoliko se rad o ovoj dijagnozi. Za pocetak potrebno je da uradite hormonski status ( prolaktin i stitnu zlezdu obavezno)- a onda sa ginekologom definisati i resavati problem.