POSTOVANI DOKTORE STEFANOVICU BILA BI VAM IZUZETNO ZAHVALNA AKO BI STE MI MOGLI ODGOVORITI NA MOJE PITANJE IMAM 30 GODINA I TROJE DECE PRE 3 MESECA NA REDOVNOJ KONTROLI PAPA TESTA OTKRIVEN MI JE PAP3B URADENA JE KOLPOSKOPIJA I BIOPSIJA SA NALAZOM CINIII ZATIM JE URADENA KONIZACIJA NALAZ POSLE KONIZACIJE JE DOSAO UREDAN KAZU DA JE ODSTRANJENO SVE ALI JA SE NE OSECAM DOBRO PUNO SAM UMORNA IMAM BOLOVE U DONJEM DELU STOMAKA I KRSTIMA DALI MISLITE DA OVO IMA NEKE VEZE PA PROMENAMA KOJE SU BILE NA GRLICU MATERICE .U PONEDELJAK MORAM OPET DA URADIM PAPA TEST I JAKO SE BOJIM REZULTATA POTREBNO MI JE VASE MISLJENJE UNAPRED HVALA.

    Odgovoreno: 21. 05. 2007.
    • To kako se osecate kao i bolovi u krstima apsolutno nemaju veze sa PA nalazom. Mozda se objasnjenje takvog Vaseg stanja moze naci u krvnoj slici ( anemija) ili je u skladu sa ovim vremenskim promenama. Sto se tice operacije kako ste naveli ivice konizata su ciste, Vi ste isli na konzilijum i lecenje je time zavrseno. Ostaju kontrole redovne na tri meseca i eventualno HPV tipizacija , ali o tome popricajte sa doktorom koji Vas prati.