Postovani Dr Stefanovicu, receno mi je da na dojici imam promenu koju su nazvali "fibroadenom" pa Vas molim da mi nesto vise kazete o tome.Imam 23 godine.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 17. 05. 2007.
    • Fibroadenom je najcesci benigni (dobrocudni) solidni tumor u zena mladjih od 30 godina. Cesto se radi o multiplim promenama.Karakterise ga dobra pokretljivost prema okolnom tkivu, glatka povrsina, lociranje u gornjem spoljnjem kvadrantu dojke. Obicno ide bez simptoma ili sa bolom pred menstruaciju. Izuzetno retko moze doziveti malignu transformaciju. Redovne kontrole su savet.