Mojoj majci je pre dva dana uradjena histerektomija totalis.Zelela bih nesto vise o samoj operacijii da saznam i kakav je oporavak.

    Odgovoreno: 16. 05. 2007.
    • Totalna histerektomija je operacija kojom se iz male karlice zene uklanjaju unutrasnje genitalije zene (materica, jajovodi i jajnici). Najcesca indikacija je miom materice i karcinom endometrijuma. Oporavak 8-10 dana. Posle toga 3-6 meseci posteda teskog fizickog rada i eventualna dodatna terapija sto zavisi od indikacije za operaciju i histopatoloskog nalaza, kao i godina starosti pacijentkinje.