Bicu sto konciznija...Nisam imala nikakvih smetnji niti simptoma, osim pojacanog skreta, ali GODINAMA.Grupa PA II, a vag.bris III. Probe radi ginekolog mi je predlozio test na Chlamidiu. Brzi test u DZ bio je pozitivan. Moj partner, sa kojim sam vec 5 godina uradio je test fluorescetnom metodom-bio je negativan. Oboje smo se podvrgli terapiji - ja 3 pak. hemomicina uz Maxmiror vaginalete. Nakon 1,5 mesec od prvog testiranja uradila sam test fluorescentnom metodom - i dalje sam pozitivna. Nedelju dana nakon ovog testa, uuradila sam test u drugoj privatnoj klinici (ne znam kojom metodom, samo znam da nije fluorescentna i da je u pitanju neki nemacki test) i bila sam NEGATIVNA!(?). NAGLASAVAM u tih nedelju dana izmedju 2 testa nisam pila nIKAKVE lekove. Kome verovati??? Koji je test ispravan??? Hvala unapred! P.S. Hvala na ekspeditivnosti, svaka cast!!!

    Odgovoreno: 11. 05. 2007.

    • Treba verovati testu imunofluoroscencije, ponovite ga u ovlascenoj laboratorijni (drzavna). Terapija koju ste imali nije bila potpuna- lek izbora je Dovicin 2x1 10 dana, a zatim 7-10 dana hemomicin uz Vag. M-Miror. Ako ova terapija ne uspe postoje alternativni rezimi , ali navedeni je protokolaran i proveren u svim svetskim udzbenicima.