Postovani doktore, da li bi ste mogli da mi kazete nesto o ginekomastiji. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 05. 2007.
    • Ginekomastija je jedan od simptoma koji se moze javiti u sklopu vrlo retkog sindroma feminizacije odraslih muskaraca. Najcesci uzrok ovog sindroma su dobrocudni (adenomi) ili zlocudni (karcinomi) tumori koji pojacano luce estrogene. Potrebno je hormonski sagledati pacijenta pre svega nadbubreznu zlezdu, a lecenje se sprovodi hirurski.