Imam micoplasmy,a muz hipospermiju.Broj 22.000 i ima Streptoccocus species.Radjen je antibiogram ,i reaguje na Doxycyclyn.Pokusavamo 6meseci da ostanem u drugom stanju ali ne mogu.koja je najbolja terapija?

    Odgovoreno: 11. 07. 2008.
    • Prvo izlecite mikoplazmu i infekciju kod muza, zatim neka muz potrazi savet urologa {moze se stimulisati i poboljsati spermatogeneza (potrebno je vreme za to) i na kraju moze se raditi inseminacija sa pripremljenom spermom (centrifuga- medijum). Ukoliko  lecenje i inseminacija ne dovedu do rezultata u sledcem periodu (1-2 god) razmisljajte o IVF odnosno ICSy (vantelesna oplodnja).