Imam 47 godina i godinama sam imala neredovan ciklus, sa povremenim kašnjenjem i po dva mesece, a potom obilne menstruacije. Poslednjih godinu i po dana imam redovne menstruacije koje nisu obilne, medjutim, po prestanku na dva do tri dana javlja se minimalno krvarenje koje posle 15. dana od početka menstruacije prestaje. Nemam nikakve bolove. Pre 16 godina imala sam normalan porodjaj, a sem toga niti spontanih pobačaja niti abortusa. Oba jajnika su policistična. Da li je ovakva menstruacija u granicama normale?

    Odgovoreno: 11. 07. 2008.
    • Uradite kolposkopiju i PA (da eventualno nije krvavljenje sa te strane- mada ne lici), ginekoloski i UZ-cni pregled i ako je sve u redu krvavljenje je posledica hormonskih oscilacija koje su normalne za zivotni period u kome se nalazite.