Poštovani, Ovim putem obraćam Vam se sa molbom da mi date stručni savet. Naime, brine me IIIa grupa vaginalnog sekreta koja mi je kontrolom ustanovljena nakon završenog lečenja VI grupe (koristila sam 15 dana NeoPenotran u toku terapije i Lactogyn tablete). Doktorka smatra da je III a grupa sada u redu, da nema potrebe da nastavim sa lečenjem sem 5 dana da stavljam Hiperol vaginalete na bazi kantariona, iako u nalazu piše i "dosta bakterija". S obzirom na to da već imam loša iskustva jer mi je isto ovom grupom pre 10tak meseci ustanovljena hlamidija ( koju sam konačno izlecila tek u aprilu ove godine, kad mi je i treci put nalaz bio negativan) - moje pitanje je da li ima potrebe da uradim nalaz opet na hlamidiju, i jos neke bakterije posebno pošto planiram trudnoću? I još jedno pitanje - ukoliko ne uradim sada dodatne briseve (jer u principu lekarka smatra i da ne treba) da li, ukoliko u medjuvremenu ostanem u drugom stanju postoji kasnije mogućnost lečenja eventualno utvrđenih bakterija bez oštećenja ploda? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Uradite V+C bris i bris na hlamidiju ponovo (pretpostavljam da se i suprug lecio?). Kada stignu rezultati uz oralnu terapiju po antibiogramu koristite i vag. poliginax ili jos bolje vaginalete napravljene po antibiogramu.. III grupa nece ostetiti plod, dakle ako ostanete trudni ne sekirajte se- idealne uslove tesko je stvoriti.