Postovani, Porodila sam se 26.06.2008. carskim rezom. (GAK KC Nis). Dana 02.07. prilikom previjanja ustanovljeno je da rana kvasi i uzet je bris. Dve lekarke su gledale ranu i pretpostavile da se radi o ceromu (to su nadalje potvrdili i ostali lekari koji su bili prisutni prilikom obrade na koju sam isla svaki dan do 08.07.kada su mi skinuti konci). U bolnici sam preventivno zadrzana jos jedan dan (izasla sam 03.07.) i dobila terapiju amoksiklav po 2 tbl. na 8h. Ovu terapiju sam uzimala od 02.07.-08.07. Reazultat brisa rane pre uzimanja terapije pokazao je bakteriju Serratia. Prilikom skidanja konaca lekar je konstatovao da je rana u redu, i da terapija koju sam uzimala ne deluje na pomenutu bakteriju. S obzirom da sam alergicna na lek Bactrim, da mi druga terapija nije odredjena, i da dojim bebu, molim za Vase misljenje. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Ako je rana suva i receno da je u redu Vi ste lecenje zavrsili. Serom nije infekcija rane vec reakcija na konce, celijski detritus i nagnjecenje tkiva prilikom rada. Ono sto je izolovano je verovatno neka bakterija sa povrsine koze i zato Vam je dr rekao da ne deluje. Oziljak mazite Saljicevim melemom za rane dojite bebu i to je sve.