Postovani doktore, zelim da uradim analizu hormona. gestagenska terapija radi regulacije ciklusa (21 da) koja je trajala cetiri mjeseca nije dala rezultate, ciklus mi traje oko 10-ak dana, s tim da pravo krvarenje traje 2-3 dana, a ostalih dana imam smedji do crni iscjedak, imam i endometriozu (tezi oblik). Pa da li mi mozete reci koje hormone i kojeg dana ciklusa bih mogla da uradim? Unapred Vam se zahvaljujem

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Uradite bazalni hormonski status od 2-4 dana spontanog ciklusa. Uradite hormone hipofize, jajnika i tireoidee: (Fsh, Lh, Prl, E, Prg., Test., T3, T4, Tsh); Preporuka Laparoskopija i li ako je potvrdjena Endometrioza Inj. Diferelin 3-6 meseci. Vas gimekolog to zna obratite se njemu.