Poštovanje dr. Milane! Imala sam kiretažu pre desetak dana. Odmah posle su se javili bolovi po dnu stomaka i u predelu jajnika koji su udarali po malo u noge i mokrenje i stolica su bili otežani i bolni. Doktor mi je nakon pregleda konstatovao upalu i prepisao mi gentamicin injekcije 15 kom.( 2x1) .Još nisam bila na kontroli , bolje mi je , ali nisam 100% zadovoljna.Da li to ipak znači da mi je kiretaža povukla nešto drugo što možda imam. Inače, moj problem je što dobijam upale najmanje 3 do 4 puta godišenje a što niko nije zainteresovan da otkrije uzrok.Kažu da sam osetljiva , imala sam i bakterije (E.coli, enterokokus, stafilokokus) koje su lečene ali ja ipak mislim da možda imam neku bolest. Papa test sam radila pre godinu dana i bio je u redu (II grupa bez znakova atipije). Doktor mi je predložio more ali samo sunčanje tog dela a nikako kupanje. Ne mogu nikako da se opustim bez obzira što oni kažu da sve potiče iz glave , ali kako kad 3-4 puta godišnje primam gentamicin. Recite mi odakle da počnem i kako da sama tražim analize jer tako ispadam pametnija od njih. Udata sam i imam dvoje dece i čini mi se da i oni osećaju posledice moje razdražljivosti . Šta da radim?

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Pre svega kada se zavrsi epizoda sa kiretazom uradite grupu sekreta, V+C bris, pretrage na Hlamidiju i ako je nesto od toga pozitivno lecite i Vi i partner ako treba. Zatim ukljucite  bar 6 -9 meseci oralnu kontracepciju (Yasmin), ona ce Vas naravno zastiti od nezeljene trudnoce a i uslovice promene u cervikalnoj sluzi (sekret grlica materice)- zgusnuce je i povecace otpornost Vaseg genitalnog trakta prema infekciji. Takodje pijte duze vreme tbl. Laktogin (preme uputstvu) za sredjivanje vaginalne flore. I na kraju fizikalna medicina ( zagrevanje stomaka, struje....) ce Vam sigurno pomoci- to je mesto suncanja. Ako idete na kupanje- bilo gde- menjanje kupaceg posle izlaska iz vode je obavezno. Ako ovo ispostujete sigurno ce Vam biti bolje.