Postovani Dr. Steanovicu, Ja i moj Suprug (ja 26 a on 28 god) pokusavamo vec par meseci da "zacnemo" prvo dete, medjutim nesto nam ne uspeva ja imam redovan ciklus (28-dnevni) pratimo ovulucijsku tabelu i uz pomocu nje racunamo plodne i neplodne dane, zdrastveno stanje nam je uredno zato vas molimo za pomoc i za vas strucan odgovor na koji nacin tj. kako da najlakse ostanem trudna Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Na sajtu ce se pojaviti ovih dana tekst Neplodni brak pa procitajte da bi ste shvatili da Vi uopste za sada nemate problem. Po definiciji 12-18 meseci redovnih odnosa bez zastite (najmanje 2x nedeljno) a bez zatrudnjivanja se definise kao problem- ato kod Vas nije slucaj. Ipak za pocetak uradite VS, V+C bris, genitalne mikoplazme i hlamidiju, a Vas suprug neka uradi spermogra i spermokulturu. Promenite pozu- posle odnosa podignite karlicu ili noge na zid i ostanite tako 5 min. Ovo nije sala- ponekad polozaj materice zahteva ovakvu pozu. Pozdrav.