Postovani dok. Stefanovicu, hvala puno na odgovoru na moje pitanje, da podsjetim,imam 33 god. i dvoje djece prosle god. na brisevima nadjene "clue" celije, papa 2 sekret 3, sad na kontroli ranica i upala grlica papa 2 sekret 2, terap. Mac miror complex, kolposkopija u redu, godisnja kontrola, inace bez ikakvih tegoba, osim ako je odnos bez zastite, u tom slucaju vraca mi se neki neprijatan miris. Dali postoji neka oralna terapija za mene i supruga ili neka krema za njega jer pretpostavljam da mi on to vraca?. VELIKO HVALA.

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Postoji: Tbl. Orvagyl od 400 mg 2x1 7 dana (oboje) . Za vreme terapije bez odnosa i alkohola.Orvagyl je specifican lek za bakterijsku vaginozu (dominacija anaerobnih bakterija u vaginalnom sekretu- vrlo cest poremecaj). Vi posle terapije pijte po uputstvu tbl. Laktogin za sredjivanje vag. flore.