Dobar dan..zamolila bih Vas za jedan savet. Za desetak dana idem na more,medjutim bas na dan dolaska bi trebalo da dobijem mesecni ciklus pa me interesuje nekoliko stvari u vezi sa tabletama za "odlaganje" ciklusa. Svuda kruze price kako nije dobro koristiti bilo sta sto u sebi sadrzi hormone,verujem da u tome ima dosta istine,ali me interesuje i da li su to vecim delom i predrasude? Da li postoji mogucnost da mi se posle toga dese neke ozbiljnije posledice? Ne znam sta da radim,da li da ih pijem,ili da ne diram tamo gde ne treba.Molim Vas pomozite. Inace,imam uglavnom neredovan ciklus,ponekad mi zakasni, a nekad porani pet do sedam dana. Nisam imala nikakve hormonske poremecaje,nisam nikada uzimale bilo kakve hormone,kontraceptivne pilule i sl.,niti sam alergicna na bilo kakve lekove. Unapred zahvalna ....Radmila

    Odgovoreno: 07. 07. 2008.
    • Mozda Vam ovog puta porani pa sve zavrsite pre mora- to bi bilo idealno, ali se retko desava. Odlaganje se vrsi pomocu hormonskih tableta (naravno), a o pricama koje kruze na tu temu  mogu reci da su predrasude. Apsolutno Vam nista nece biti od jedne ture hormona koji se i inace luce u Vasem organizmu. Pet dana pre ocekivanog ciklusa pocnite da pijete Primolut-nor 2x1 i pijte ih sve vreme dok ste na moru. Kada prestante sa njima dobicete.