molim vas da mi kazete da li lek fluconal moze da dovede do prevremene menstruacije.inace ima gljivice kandidu pa mi je doktor dao to da pijem tri puta na 28 dana uradila sam uz i sve je uredu jedino sto na grlicu imam tri ovule zbog cepanja.rodila sam dvoje dece.papa test je uredu ali mi se sad prvi put desilo da ciklus traje 14 dana.krvarenje je oskudno i traje vec 8 dana.molim vas da mi kazete da li hitno da odem na pregled?jos i ovo pre tri meseca sam imala jako pozitivnu ureaplazmu sto sam uspesno izlecila.hvala

    Odgovoreno: 07. 07. 2008.
    • Flukonazol ne moze da dovede do prevremenog krvavljenja. Verovatno je neki drugi faktor doprineo skracenju ciklusa na sta svaka zena ima pravo par puta godisnje (to se ne smatra patologijom). Ako krvavljenje ne stane u sledecih par dana javite se ginekologu.