postovani, Marta ove godine imala sam jaku upalu jajnika i primala sam garamicin 120 (14kom) posle te terapije ginekolog mi je prepisao chymoral i vebramicin(nadam se da se tako pise) bolovi i upala se smirila ali posle naredne menstruacije ja sve do danas imam bolove vise desno i bol ide uz nogu nekada sa jakom mucninom, nekad toliko jake da mi ni jedan analgetik ne pomaze.Imala sam i ranije upale ali jednom godisnje pa sam pila sest meseci yasmin zbog bolnih menstuacija i za sredjivanje ciklusa(inace dobijam svaki mesec redovno na 24-26 dana).Ovi bolovi traju nedelju dve, pa na par dana prestanu pritom je krvna slika odlicna ali urin uglavnom nije dobar.Tragala sam ka nekim drugim lekarima posto su ginekolozi tvrdili da je sve ok sem osetljivosti sa desne strane(adnexitis chr.) i ustanovili su mi appendicitis chronica.pa sam u nadi da ce bolovi prestati na preporucenu laparoskopsku operaciju i pristala.(Hirurg je pogledao i kako izgledaju jajnici desni je polozen i iza materice je)Ona je uradjena 27 maja ove godine ali prva sledeca menstuacija donela je nove bolove.Otisla sam na redovnu kontrolu kod ginekologa i saznala da taj mesec (prosli)nemam ovulaciju.Ja i dalje imam bolove promenila sam ginekologa ustanovljen mi je adnexitischr.bill.pp lat.dex.pijem ciprocinal more analgetika i placem od bolova jer ne mogu normalno da funkcionisem.Nadam se da mi vi mozete bar reci sta da radim ili gde mogu da se javim da ovi bolovi konacno prestanu.Hvala unapred.

    Odgovoreno: 07. 07. 2008.
    • Za pocetak ukljucite: ponovo oralnu kontracepciju,  Hemomicin 2x1 5 dana, zatim Panklav od 625 3x1 7 dana, i supozitorije (cepice) Diklofenaka kada imate bolove. Uradite Urin, urinokulturu i C-reaktivni protein kao i UZ bubrega (pesak, kamencici). Ako ovo ne pomogne razgovarajte sa svojim ginekologom o ginekoloskoj laparoskopiji ( u smislu detekcije eventualne endometrioze ili ciste desnog jajnika).