Postovani dr. Stefanovicu, ja se sada nalazim u 30. nedelji trudnoce, imam ne svakodnevne ali se javljaju, bolovi u predelu karlice. A desava se da osetim kao da mi se stomak stvrdne nesto slicno kontrakcijama. Bila sam kod mog ginekologa i on je rekao da je sve uredu. Ali ipak bih htela da cujem i vase misljenje. Unapred zahvalna. Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • To su tzv. Braxton -Hicksove kontrakcije- kontrakcije kojima materica "vezba" a koje nemaju efekat na otvaranje grlica- sto je Vas ginekolog i potvrdio. Neke zene ih osecaju intenzivnije i Vi ste verovatno jedna od njih. Pijte magnezijum 2x dnevno, proverite urin, krvnu sliku i secer u krvi i ne sekirajte se.