postovani dr. Stefanovicu imam 26 god i jedan veliki problem, naime do sada sam imala dva spontana pobacaja jedan 2005 u dvadeset sestoj nedelji trudnoce i drugi 2007 u dvadeset devetoj nedelji trudnoce. tek posle druge trudnoce i pobacaja ustanovljeno je da imam trombofiliju i antifosfolipidni sindrom. posle mnogo pregleda i saveta vise lekara za sledecu trudnocu mi je receno da pre nego sto nastupi mesec dana terapije folan i po utvrdjivanju trudnoce planirati antikoagunaltnu terapiju. mene sada zanima koliki je rizik sada kad je napokon utvrdjeno zasto sam imala dva spontana pobacaja,i dali imam cemu da se nadam ili vise ne treba ni pokusavati. unapred zahvalna jedna Veca

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Taman posla da ne pokusavate sada kada je nadjen uzrok a terapija se zna. Primacete Fraxiparin 2x0,3 tokom cele trudnoce sto jeste malo nekomforno ali delotvorno i sve ce biti u redu. Samo napred bez malodusnosti.