Poštovani, Jako sam zabrinuta pa vas molim da mi odgovorite na sljedeće: Naime , imam 32 godine i dvoje djece 10 i 4 godine.Godinu nakon rođenja prvog djeteta koje sam dojila oko mjesec dana u lijevoj dojci se pojavio providni zelenkasti iscjedak.Urađene su mi sve pretrage od brisa ba do CT hipofize i rečeno mi je a je sve u redu osim prolaktina koji je malo povišen pa sam vrlo kratko uzimala bromergon.Nakon toga rodila sam drugo dijete što je svim ljekarima bilo čudno jer sam imala povišen prolaktin a menstruacije od prvog dana dobijam u periodu između 40 i 80 dana.Dojila 6 mjeseci pa se i u drugoj desnoj dojci još uvijek zadržao mliječno bjieli iscjedak kao kolostrum dok je u lijevoj još uvijek onaj providni zelenkasti iscjedak.Prije dva mjeseca sam bila na ultrazvuku dojki i rečeno mi je da je sve u redu.Ono što me navelo da vam pišem je to štio sam juče sasvim slučajno osjetila kao neko žarenje na lijevoj areoli sa gornje strane gdje su izražene sitne mliječne žlijezde pa sam na dodir osjetila bol ali samo na tom mjestu ne direktno u bradavici niti dojci . Na dodir se areola smežura i malo je izboćena.Šta bi mogao biti uzrok tome jer se tako iznenada pojavilo i imam li razloga za zabrinutost s obzirom da sam nedavno bila na kontroli i da je sve bilo u redu. Napominjem da je ovo samo na lijevoj dijci i da sam mensruaciju imala 7.6. 2008. godine i da sljedeću ne očekujem minimalno za 25 dana. Unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Moze biti upala tog dela- ukoliko je prisutno crvenilo i otok. Takodje moguce je da se radi o lokalnoj iritaciji (majca, udarac, brushalter). Ako se bol nastavi i budu prisutne promene (otok, crvenilo uvlacenje koze) javite se hirurgu.