Pomaze li vakcina protiv HPV-a ako je zena vec zarazena?Da li znaci da sigurno imam neki HPV posto mi nalaz biopsije pocinje sa papilomatosis...?Cekam da ove nedelje radim tipizaciju,ali me ubija neizvesnost.Znaci li da zena obavezno dobija rak ako ima neki od visoko rizicnih tipova,posebno 16 i 18?Hvala

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Odgovori na pitanja: !. Ne pomaze i ne daje se; 2. Ne znaci da imate sigurno HPV; 3. Ne znaci da sigurno dobija rak- potrebne su cesce kontrole i jacanje imuniteta- nista vise i ne sekirajte se unapred- verovatno nemate nista od svega  (treba biti optimista).