Poštovani doktore, obraćam vam se po drugi put sa molbom za ogovor. Ja sam u menopauzi (3,5 godine) imam 51 godinu. U prvom obraćanju vama tražila sam savet za problem sa suvoćom sluzokože i neprijatnostima sa preznojavanjem i nervozom... Vaš predlog je bio da koristim - ovestin -gel - i neki preparat na bazi bilja. Ja sam odabrala preparat na bazi crvene deteline i koristim ga već skoro dva meseca. ovestin sam upotrebila samo par puta. Tegobe su se smanjile ali sam se zabrinula primetivši (pre mesec dana) pojačan sekret malo tamnije. To je za dan dva prošlo ali sada je ponovo takao samo je rozikaste boje.Molim vas za savet.

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Ovestin morate koristiti drugacije- prve nedelje 5 dana uvece, zatim par nedelja 2x nedeljno a zatim nadalje 1-2 x nedeljni i prema potrebi. Sto se tice sekreta- upotrebite Vaginalete Poliginax jednu turu i bice ok. Ukoliko ima krvi onda je potrebno da posetite ginekologa radi kolposkopije i PA kao i UZ pregleda. U principu nema razloga za zabrinutost, ali za redovne kontrole da.