Moje pitanje:Postovani doktore,za vas imam samo jedno pitanje,da li postoji neka krema,mast ili rastvor uz pomoc koje se mogu odstraniti spoljasnji kondilomi kod zene.Hvala vam na vasem vremenu i razumevanju. Vas odgovor:Ima, ali zavisi koliki su i na kojoj povrsini su zastupljeni. Jel dovoljno?Mala sala. Kondilomi se mogu skidati trihlorsircetnom kiselinom, podofilinom, clavexom i Aldarom (nabavlja se u inostranstvu). Ako ih nema mnogo mogu se eliminisati ovim sredstvima- hemijski, ali to nikako sami ne smete da radite jer cete sebi napraviti strasne hemijske opekotine- to mora da Vam uradi strucno lice- ginekolog uz zastitu okolnog tkiva vazelinskom gazom- dakle neko ko je iskusan i zna kako se to radi: SAMI-NIKAKO!!! Nakon ovog vaseg odgovora moram jos malo da vam pojasnim moj problem.Ima ih ukupno sedam i nisam uopste sigurna da su kondilomi,ali sam vec postala ocajna.To su male izrasline na butini u blizini prepone SAMO na levoj nozi koje u osnovi crvene sa belim(ne gnojnim)zavrsetkom,najvise me podsecaju na neke male otvrdle plihcice.E sada ako se pitate zasto ne posetim doktora JESAM,prvo je bilo da je to urasla dlaka,pa me je dermatolog poslao kod ginekologa da on pogleda,ginekolog je smatrao da to nije njegov posao nego da odem kod dermatovenerologa,ovaj je pak smatrao da je to posao za ginekologa,smesno ali istinito i tako mesecima....Inace nemam nikakvih ginekoloskih problema i unutrasnjih kondiloma.Ne znam vise sta da radim i sta da mazem,i mada se i ne primecuju toliko meni smetaju pogotovo sada kada je pocela sezona kupacih kostima.Hvala Vam jos jednom na vremenu i razumevanju i volela bih da mi predlozite nesto ako mozete.

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • To nisu kondilomi i to je stvar dermatovenerologa. Konsultujte drugog dermatovenerologa (ili neku dobru kozmeticarku- one cesto imaju resenje). Moj savet je da se laserski skinu promene jer nema oziljka i zaceljenje je izuzetno brzo.