Postovani doktore, pisala sam Vam prosle nedelje ali vam nisam dala sve informacije, naime imam 30 godina i redovne minstruacije traju po 5 dana, ali poslednja 3 meseca minstruacija je u mnogo manjem obimu i traje 3 dana. Preko noci gotovo i da nemam. Nemam decu, ali sam u novembru 2007. imala spontani *nije doslo do stvaranja ploda i nakon toga intervenciju (kiretazu). U januaru sam radila testove dali neke bakerije i sl su uticali na spontani, rezultati su pokazali da je sve ok. Da li je kiretaza mozda uzrok manje obimnih minstruacija, mada moram napomenuti da sam tri meseca nakon kiretaze imala minstruaciju u uobicajenom obimu.Nisam pila kontracepciju. Zbog cega se to javlja i da li je to opasno? Unapred hvala. Aleksandra

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Postoje oscilacije i na ovom terenu- moguce je - ljudski organizam ma koliko savrsen- nije masina. Moguce je i da je kiretaza uzrok ovog stanja- mada iskreno mislim da je to malo verovatno, pre ce biti da je pojava hormonski uzrokovana. Savet: uradite nivo Prolaktina i sredeini ciklusa debljinu endometrijuma (UZ-cno). Ako je to u redu ne obracajte paznju na.