Postovani doktore,susrecete se sa ovakvim pitanjima svakodnevno,ja vrlo cesto slusam i citam o ovome,ali uvek se javi neki strah a onda i pitanja.Imam problem sa sekretom vec skoro 2 godine,u pocetku je bilo manje a u poslednje vreme se povecao,nekad bas dosta ima. Bila sam na pregledu,ginekolog mi je rekao:"Materica vam je cista i u redu,imate sekret IV ili V grup,izmedju nesto". Prepisao mi je Orvagil i tablete Atrican 250 za oba partnera. Popila sam jednu i ceo dan mi bilo muka i povracala sam,a prsti su mi pozuteli. Za mesec dana mi zakazao da dam bris. Sta znaci da mi je materica cista i da li mogu imati ozbiljnih problema zbog svega? Sta mislite o mom slucaju? Citala sam o bas strasnim simptomima za ove grupe,ljustenje,nadutost...ja to nemam,samo pojacan sekret i ponekad svrab. Izvinite sto je pitanje duze,unapred zahvalna na odgovoru uz postovanje.

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Vi imate V grupu sekreta- Trihomonas vaginalis- parazit- dakle lecenje je neophodno- oba partnera. TH.: Tabl. Orvagyl od 400 mg 2x1 10 dana oba partnera , Vi 10 dana Vag. Orvagyl. Za vreme terapije bez odnosa i alkohola. Nelecena infekcija moze dovesti do steriliteta.