Imam 26 god.Od 16-te imam problem sa cistom na desnom jajniku(gde mi je najčešće i ovulacija)Cista je veličine od 3-5cm.uglavnom je vodene sadržine, a ume ponekad da bude i čokoladirana(zadrži se i po nekoliko meseci , pukne a onda se opet pojavi posle mesec do dva)Jedan ginekolog mi je rekao da ne mogu da ostanem u drugom stanju dok je imam , prepisao mi je 7 dana Primolut-Nor - 5 ,2x1 i Hemoral 3x2 , svakog dana , a drugi ginekolog kaže da ne uzimam ništa i da mogu da ostanem trudna prirodnim putem.Menstruacija zna da mi izostane i do 2 meseca.Molim Vas za vaše mišljenje , unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Moje misljenje je pribliznije misljenju drugog ginekologa, mada ima mesta i za misljenje prvog (al sam Vam pomogo!). Najbolje je:  ako ste u situaciji- krenite u ostvarivanje materinstva- to ce biti najbolji test pa ako zaskripi (posle 6 meseci)- onda korak po korak u resavanju: prvo medikamentozni tretman (prvi ginekolog) pa ako ne pomogne- laparoskopija..