Postovani doktore,pisala sam vam pre 3nedelje da sam bila ubedjena da je do trudnoce doslo jer sam pratila ovulaciju sa aparaticem mejbi bejbi...boleli su me jajnici.Medjutim,ja sam ipak dobila menstruaciju pa sam sad zabrinuta kako ipak nije doslo do trudnoce.Posto pokusavam da zatrudnim tek 2meseca i znam da je rano za neke analize,pa me zanima da li je normalno da ipak nekada nema ovulacije(a ovo mi je treca menstruacija posle prestanka uzimanja pilula)?Da nisu pilule ostavile neki uticaj na ovulaciju?Napisali ste mi da proverim prolaktin?Sta je to?Ili da ipak posetim ginekologa?Bila sam trudna pre godinu dana ali nazalost missed u 13nedelji (pa me i to brine,da li su mi sada posle misseda manje sanse za trudnocu?)Hvala puno

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Moguce je da poneki ciklus u zene bude anovulatoran to nije nista zabrinjavajuce. Posle pilula obicno ide rebaund fenomen- prisustvo i po nekoliko ovulacija, ali ne mora- one nisu krive-  budite strpljivi. Dalje prolaktin je hormon koji moze da koci ovulaciju te ga zato uradite. Trece Missed koji ste imali ne smanjuje mogucnost za trudnocu koja ce doci, ali Vi morate da budete strpljivi- ne moze po narudzbini.Opustite se i ne mislite na trudnocu .