Postovani dr. pronadjena mi je eserihija coli u brisu,_( u velikom broju) interesuje me koliko je ona opasna, kako se dobija, kako se leci, i da li bi moj partner trebalo da se leci???Nigde ni na vasem sajtu kao ni na netu ne mogu pronaci nista o toj bakteriji, pa bih vas zamolila da mi kazete nesto o njoj. UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Vise puta sam pisao o njoj... E.C. je normalni stanovnik digestivnog trakta coveka (creva). Zbog anatomije gen. organa zene cesto je nezeljen gost ovog sistema ( mada u odredjenom % moze biti i asimptomatski prisutna). U svakom slucaju njeno prisustvo nije pozeljno u gen. sistemu jer moze uzrokovati remecenje vag. sekreta, infekciju, moze ugroziti trudnocu i izazvati (u odredjenim uslovima) infekciju visih partija genitalnog sistema. Ukoliko je prisutna treba je leciti po antibiogramu (najbolje). Ako parnert nema tegobe nije neophodno njegovo lecenje, ali posto se radi o upornoj infekciji najbolje je da oboje koristite iste lekove i bez odnosa za vreme terapije.