Molila bih da mi odgovorte da li ste u svojoj praksi nailazili na sindrom folikula koji ne pucaju(Lutenized Unruptured Follicle Syndrome)?Kod mene ni Pregnyl od 5000 ne pomaze .Da li je VTO jedino resenje? Samo da napomenem da mi je u oktobru prosle godine laparaskopijom otklonjena cista zutog tela.

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • LUF sindrom nije tako redak kako se misli- znaci srece se u praksi relativno cesto. Kod Vas se moze probati sa pregnilom od 10000. Moguce je da se laparoskopski uradi delimicno uklanjanje kapsule jajnika- da se jajnik "otvori"- resecira- sto vrlo cesto pomaze kod ovog sindroma. Ukoliko to ne pomogne resenje je VTO.