Postovani doktore, trenutno sam u 26. nedelji trudnoce. Od 17. nedelje sam konstantno, neprestano, citavog dana osecala pokrete bebe, veoma snazno ponekad i vrlo konkretno. Naime, pre oko sedmicu dana, ti pokreti i udarci su nestali. A nekoliko dana pre toga, smanjili su intenzitet i pre se osecali u donjem stomaku nego na sredini abdomena ili ispod grudi. Sada se ne desi ni jedno jutro da osetim bebu, niti jedno vece da je osetim kada legnem. Ranije su me ti pokreti znali buditi, i bili su veoma intenzivni. Jedino sto preko dana osetim je nesto nalik krcanju i vibriranju u stomaku, sto bih pre pripisala radu creva. Bar mi se tako cini. Da li je moguce da se beba toliko primirila? Dovela sam sebe u situaciju da osluskujem toliko pazljivo da osetim i najmanje krcanje u stomaku. Sada, u stvari, ja vise ni ne znam sta osecam. Da li treba da se zabrinem? Hvala Vam unapred na odgovru. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Koliko sam shvatio Vi prakticno ne osecate pokrete bebe- ako je tako onda je potrebno uraditi UZ. Ako ih ipak osecate, a sa manjim intezitetom- nema razloga za strah- to su normalne pojave- za par nedelja cete ih opet osecati intenzivno (28-32) kada je odnos velicine bebe i plodove vode takav da joj omogucava veliku pokretljivost. Inace u ovom peridu beba najveci deo svog  vremena provede spavajuci.