Postovani, u vaginalnom brisu su mi otkrili bakteriju enterococcus spp i preporucili lecenje pentrexil (na osnovu antibakteriograma). Zanima me da li ce ovaj anibiotik stetno delovati na organizam i da li posle prodjene terapije treba na neki nacin obnoviti unistene tzv. korisne bakterije.

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Antibiotik nece delovati stetno na Vas organizam a unistice bakteriju koja tu nije pozeljna ( da bi efekat bio bolji stavljajte i vaginalete Poliginax jedno pakovanje). Posle terapije antibiotikom stavite vaginaletu Canesten 1 i pijte dve nedelje Laktogin tbl 2x1 (moze i za vreme terapije antibiotikom).