Poštovani, Nakon pokušavanja od godinu ipo dana prošle godine, uspela sam da ostanem trudna, posle čega je u osmoj nedelji uginuo plod. Mised. Ne znam zašto. Nakon pauze od šest meseci posle kiretaže, ja već pet meseci ponovo pokušavam da ostanem u drugom stanju, ali ništa. Radila sam briseve na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu - sve u redu. Ultrazvuk - sve u redu. Jednostavno ne dešava se. Do ovog meseca je sve bilo kako treba, uredne menstruacije. Međutim, ovog meseca na polovini ciklusa počelo je malo krvarenje koje je trajalo 10 dana. Interesuje me da li postoje neki vitamini ili nešto slično što može da pomogne da dođe do začeća? U krajnjem slučaju i neki lekovi? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Desice se ne budite nestyrpljivi i optereceni trudnocom- to zna da bude najveci kocnicar. Ovo krvavljenje nije nista zabrinjavajuce- desava se - svaka zena ima pravo na poneki iregularan ciklus. Ako se iregularnost nastavi obratite se lekaru a do tada 1. ne razmisljajte imperativno o trudnoci; 2. proverite nivo prolaktina u krvi; i 3. pijte tablete sa uljem nocurka par meseci- po uputstvu (sredjuje ciklus).