Postovani doktore zelim da Vas pozdravim i iskazem divljenje za nesebicnu pomoc. Kao i ostali i ja imam svoj problem. Ovako, imam 27 god, bez trudnoca i abortusa. Pre godinu dana mi je ustanovljena velika ranica na grlicu, koja je kontaktno krvarila. Radio talasima je ranica uklonjena pre 3 meseca, pre mesec dana sam bila na kontroli i sve je ok, stim da jos uvek imam malo obimniji sekret. Prilikom uklanjanja ranice radjena i biopsija, nalaz ok. Zbog sekreta radjeni vaginalni i cervikanli brisevi-sterilno, test na hlamidiju --negativan i moja dr je rekla posle ove menstruacije jos da uradimo testove na ureo i mikoplazmu. Moj sadasnji problem se pojavio sa zadnjom menstruacijom. Imam relativno uredne cikluse od kako su se pojavili na 25 dana, sa malim odstupanjima od dan dva 2 do 3 puta godisnje, nema posebno izrazen PMS niti krvarenja kod ovulacije. Ovog puta mi se 23 dan pojavilo neko krvarenje u tragovima i to veoma tamno, 25. dana mi je "krenulo" normalno i to je trajalo 3 dana i i sada dva dana imam isto tako tragove jao tamne krvi. Inace mi krvarenje traje 7 dana i prvih cetiri dana dosta obimno, a nredna tri nesto manje. Ovo sa ovakvim krvarenjem mi se javlja prvi put u zivotu i jako sam zabrinuta, najvise zbog toga sto smo posle saniranja ove ranice planirali trudnocu. Sta moze biti upitanju i da li moze predstavljati problem za trudnocu. Unapred najlepse hvala i izvinite na opsirnosti S postocanjem Olivera

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Postovana Olivera, svaka zena ima pravo na 2-4 iregularna ciklusa godisnje i to se smatra fiziologijom (normalnom pojavom) tako da ovo sto Vam se desilo i nije nesto posebno. Najverovatnije se radi o popustanju funkcije zutog tela, sto je uslovilo pad nivoa hormona (progesterona), a sto se opet manifestovalo krvavljenjem koje se javilo pre vremena. Ako se iregularnost nastavi i pogorsa onda se javite ginekologu, a sada par meseci preko leta pijte tablete sa uljem nocurka- odlicno sredjuju ciklus- i bice sve u redu najverovatnije. Slobodno idite na trudnocu.