Dragi doktore, Sada sam u sedmoj nedelji trudnoće. Doktorka mi je zakazala sledeću kontrolu u jedanaestoj nedelji. Ujutro dok još ne ustanem iz kreveta osećam jači pritisak u donjem stomaku. U toku dana, jednom do dvaputa, osetim jak i kratak bol, otprilike u predelu jajnika. Da li je to normalno i da li postoje neki predsimptomi koji mogu da ukazuju na mogućnost spontanog pobačaja. Ovo mi je prva trudnoća i veoma se uplašim i od najmanjeg bola u stomaku. Nisam nikada imala ni spontani ni namerni prekid trudnoće. Pozdrav!

    Odgovoreno: 21. 06. 2008.
    • U trudnoci materica pocinje da raste, hormonski milje zene je drugaciji pa i senzacije koje registruje. Predznaci AB-a su bol i krvavljenje, a to sto se Vama desava sporadicno ne lici na tu simptomatologiju. Proverite urin, krvnu sliku, regulisite stolicu, pijte Folan, magnezijum i ne obracajte paznju na svaki titraj svoga tela- priroda se postarala da u ogromnij vecini slucajeva sve ide kako treba a sto je cesto to je cesto. Pozdrav.