Postovani doktore, Vas smisao za humor me odusevljava kao i Vasa strucnost i azurnost. Moje pitanje je koliko jajna celija nakon pucanja folikula zivi u organizmu i da li je nakon odnosa potrebno mirovanje da bi doslo do zaceca? Hvala unapred

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Trudim se koliko mogu-hvala. Jajna celija zivi 48 h, spermatozoid 72 h te je mogucnost oplodnje u odnosu na dan ovulacije teorijski +- 5 dana. U praksi je to malo manje3-4 dan osim onda kada ne treba da se desi. Nije potrebno mirovanje- naprotiv.