Poštovani doktore, imam 27 godina. Pre mesec dana sam bila na ginekološkom pregledu i dijagnoza je bila Mosaic PVU. Takodje, u nalazima mi piše Condylomata acc vaginae et vulvae. Papa nalaz je u redu. Doktorka mi je preporučila uzimanje antioksidansa, i ponovnu kontrolu za pola godine. Medjutim, mene zanima da li to može da se leči vitaminima i koliko je opasno? Zbog pojačanaog sekreta preporučila mi je Neopenotran, i to je sada u redu. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Ako je po dijagnozi i ako je tacna nema potrebe cekati 6 meseci jer se promene koje imate nece povuci- imate patolosku kolposkopsku sliku na grlicu i kondilome na vulvi i vagini. Moj savet je da se uradi biopsija grlica a zatim da se kada stignu rezultati H-P izvrsi tretman grlica (u zavisnosti od H-P nalaza) i uklanjanje kondiloma. To uradite posle lecenja Neopenotranom