Postovani, U aprili, sam dobila jake bolove u stomaku, otezano mokrenje, peckanje, radili su mi citoskopiju*dok smo cekali nalaz UK*, UZ kod ginekologa i urologa. Uz bio ok, pojacan belicasti sekret na pregledu. Dat Macmirom vag, Ciprocinal 5 dana 2x1 navalgetol inekcija, brufen kod kuce, persen...Za par dana gotov rezultat UK Esc. coli 10.000.000 cfu/ml. Urolog mi prepisao Pipegal 2x2 10 dana, + 5 dana Pentarxil 2x2 500mg. Vaginalete Canesten 1x500mg, i Orvagil2 dana. Nakon popijene terapije saznajem da sam u drugom stanju vec oko mesec dana, po njihovom proracunu zatrudnela oko 17.04, a E. colli nadjena 25.04 i oda tad svi ovi lekovi. Nakon toga prestala sve lekove sem Presinga za alergiju, i kapi za nos Nafazol. Molim vas za Vase misljenje s obzirom na sve sto mi e izdesavalo. Sad sam u desetoj nedelji, imam tegobe i dalje prilikom mokrenja, E colli i dalje prisuta ali u manjem broju 10.000 rezultat od pre nedelju dana.Duble test mi zakazan sl nedelje. Nos mi je non stop zapusen te bas cesto koristim kapi za nos Nafazol 1%, nocu ustajem na svakih sat vremena radi mokrenja, slabo spavam... Molim Vas, bas sam Vam dugacko pisala, ali...nadam se dacete mi dati savet i uputiti sta je po Vam najbolje da uradim. Imam 32 god, prva trudnoca. Trenutno pijem neke proizvode na bazi meda i bilja za Esc coli, porucila od nekog travara Zivojina Ilica iz Stubika *prepuruka komsinice Z zubarke*. Da li mislite da je to sigurno da se pije? Izvinjavm se i HVALA VAM PUNO; PUNO

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Posto imate godina koliko imate i posto je prva trudnoca moj savet je samo napred nastavite- tegobe ce se vremenom resiti. Sve sto ste pili dato je u periodu kada vazi zakon sve ili nista i ako je trudnoca sada ok iz nje je plod izasao neostecen. Sto se tice nosa probajte sa decijim dozama i menjajte kapi (olint, rosa ...) i pokusavajte da ih sto manje koristite. Za E.C mozete uzeti Panklav- on dobro delije na ovu bakteriju ako ti biljni preparati ne pomognu. O alternativnim lekovima ne mogu da dam komentar jer ne znam sta je unutra, ali travaru je trebalo reci da ste trudnica. Ovi preparati znaju da budu efikasni, ali i ne- zavisi. Pijte caj od brusnice.

Komentari na pitanje: #6791