imam 43 godine i skoro sam na moje dugotrajno insistiranje od doktorke dobila uput da uradim hormonski status i to na 21 dan od ciklusa ....FSH 2,3 LH 2,0 PROGESTERON 88,8 ESTRADIOL 198,0 TESTOSTERON 1,60 PROLAKTIN 201....ciklus mi je redovan , doduse oskudan , sa bolovima u donjem stomaku i grudima tokom celog meseca , a kad dobijem to sve prestaje , pa u krug , nervoza , uznemirenost itd...komentar moje doktorke je bio da rezultati ukazuju na policisticne jajnike , samo me je pregledala uradila vaginalni i cervikalni bris i kolposkopiju i rekla da je to sve uredu i da ona ne bi prepisala nikakvu terapiju da li da ostanem na tome ili na osnovu rezultata hormonskog statusa trazim da se uradi jos nesto unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 05. 2007.

    • U Vasem slucaju hormonski status je trbalo uraditi 2.-og dana ciklusa a ne 21. -og. Rezultati su ocekivani za Vase godine. Posto jos uvek imate ciklus (redovan) moj predlog za Vas bi bio medicirana spirala MIrena.O noj mozete popricati sa Vasom doktorkom ili na sajtu 21dan.com