Poštovani doktore, Danas sam dobila rezultate ispitivanja prisutnosti virusa u krvi. Imam 28 god i želim da ostanem u drugom stanju. Nadam se da ćete biti ljubazni da mi protumačite rezultate. detekcija antitela na toxoplasmu gondi rezultat: toxo elisa igm-negativ, toxo elisa igg- negativ, ref. vred. toxo ispod 4 ui/ml- negativ, ref. vred. toxo igg- 4-8 ui/ml-equivocal,ref. vred. toxo igg-preko 8 ui/ml- pozitiv (0 ui/ml) detekcija antitela na rubela virus rezultat: rubela elisa igm-negativ, rubela elisa igg- pozitiv, ref. vred. rub. igg-ispod 10 ui/ml-negativ, ref. vred. rub igg-10-15 ui/ml- equivocal, ref. vred. rub igg- preko ui/ml -pozitiv (308 ui/ml) detekcija antitela na citomegalovirus rezultat: cmv elisa igm-negativ, cmv elisa igg-pozitiv, ref. vred. cmv igg-ispod 4 ua/ml-negativ, ref. vred. cmv igg-4-6 ua/ml -equivocal, ref. vred. cmv igg-preko 6 ua/ml- pozitiv (28 ua/ml) Srdačno Vas pozdravljam, Milica

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Uvek pitajte laboratoriju koja Vam izdaje rezultate za tumacenje jer mi mozemo da napravimo previd. IGG su antitela koja ukazuju na staru (prelezanu ) infekciju- tu se vidi da ste prelezali Rubelu sto je super; IGM antitela su znak sveze infekcije- vi ih nemate. Znaci rezultati su Vam super.