Dobar dan doktore. Imam jednu dilemu. Ako je kod hipotalamične amenoreje stres jedini etiološki faktor (tako ste mi naveli u vašem pismu), da li u tom slučaju on mora da dovede do disblansa u hormonskom statusu ili ne? Kod mene je stres prisutan u enormnim količinama, dok su svi hormoni u granicama ref. vrednosti... I da li je potrebno ispitivati hipofizu i hipotalamus (GnRH, NMR) ako su FSH i LH ok. Lekari su me skroz zbunili nekim nepotpunim odgovorima... Zabrinuta

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • E sad Sanja ovo je pitanje za endokrinologa, ali pokusacu da razjasnim: Ako su FSH i LH u redu a nemate ciklus- onda je problem na nivou ciljnog organa- materice- (hipotalamus je takodje u redu). Molim Vas prikacite mi prethodno pismo i odgovor kao i Vase rezultate pa cu pokusati da razjasnim i Vama i sebi problem- ne secam se  sta je bilo po sredi i sta sam odgovorio.