zelela bih da precizno objasnim svoj problem,jer trenutno ne mogu da odem kod svog lekara ,koji je na odmoru.Predlog terapije, savet bio bi mi od velike koristi.Pre 2 meseca sam otishla na pregled kod ginekologa zbog svraba u predelu anusa, uradila sam potom sve analize krvi ,mokrace,vaginalni bris,bris vulve,analiza koprokulture...u brisu vulve :streptococcus beta hemolyticus grupa B-veliki broj. Perianalni bris:esherichia coli-mali broj. Urino kultura: u 1ml urina nadjeno 10000klica staphylococcus epidermidis (naglasheno nalaz bez znacaja) s cime se moj ginekolog nije slozio.Dobila sma terapiju koja je trajala skoro mesec dana:Amoksiklav na 8h po jedna,nakon toga baktrim 2x2 i Macmiror vaginalete(6 dana,pauza 7 dana i opet 6 dana).Uz sve to ispiranje svakodnevno vishe puta povidon jodom. U potpunosti sam ispratila terapiju u 7 dana posle nisam imala svrab,ali se posle toga opet pojavio. Posle 15 dana sam otishla na ponovni bris vulve ,rezultati: izolovan staphylococcus epi! dermis ,komentar( nalaz nije signifikantan,antibiogram nije radjen) i dodatno mi je radjen vaginalni bris ,komentar : na KA posle 48h vidjena Candida albicant-masa. Naglashavam da ima 24 god, student sam i sportista ,vodim zdrav zivot, i mislim da imam i druge simptome kandide josh i od ranije iako nije u prvom pregledu utvrdjeno da je imam ,kao sto su :nadutos stomaka, gasovi ,svrab.Dodajem mada sumnjam da postoji neka veza izmedju toga:imam osip na kozi na pregibu iza kolena. Unapred se zahvaljujem na odgovoru...razmishljala sam da na svoju ruku koristim vaginalete nistatina koje imam kuci ali prvo da poslusham vas savet.

    Odgovoreno: 03. 05. 2007.
    • Ocito je da ste upotrebom antibiotika poremetili floru. Predlog th: prvo proveriti krvnu sliku , urin i secer u krvi. Jedna tableta od 150 mg diflukana oralno; vaginalete nistatina ( koje imate) ili ako Vam je th nistatinom zamorna (mada je dobra) Canesten 3 u dva navrata (6 dana), Posle ove terapije nabavite vaginalete Laktovag i koristite ih po uputstvu (za sredjivanje vag. flore). Iz ishrane izbacite slatko, kiselo, ljuto i zacinjeno. Vulvu i perianalni predeo mazite kremom Mac-Miror-Complex. Pijte dosta jogurta. Uradite bris grla na kandidu i ako je pozitivan konsultujte koznog lekara- kao i za promene na kozi. Ne perite se sapunom vec sredstvima za intimnu negu- proverenim. Takodje u sledeca dva ciklusa ponovite Canesten 1 neposredno posle menstruacije. ( Ako tegobe perzistiraju mozete posle prve oralne tablete diflukana posle 7 dana ponoviti jos jednu). Gljivicne infekcije su vrlo nezgodne i uporne te morate istrajati u lecenju i pridrzavati se gore napisanog. Za vreme terapije bez odnosa.

Komentari na pitanje: #671

    • Molim za pomoć,moja kćerka,od svoje 5 godine,evo skoro 2 godine,ima statilokokus areus na brisu vule,crvenilo svrab,sve moguće probam od antibiotika do krema,bude bolje 10,dana i onda opet isti problem molim za neki savjet očajna sam jer ne znam šta više da radim?