Postovani,  molim Vas da mi svojim misljenjem pomognete da resim jedan problem koji me prati vec duze vreme.imam 24 godine i ne znam zasto ,ni kako mi se desava da pre,a i za vreme sexualnog odnosa ne mogu dovoljno da 'ovlazim' ...do sad nisam toliko obracala paznju na to jer su sex.odnosi bili koliko toliko moguci,ali sada sve vise pocinje to da mi smeta...potrebe za sexom imam ali zbog ovoga pocinjem da izbegavam odnos koliko god mogu,jer mislim da mom partneru nije prijatno kao meni...unapred hvala

    Odgovoreno: 27. 04. 2007.
    • Potrebno je da proverite hormonski status- pre svega hormon prolaktin koji moze biti uzrok takvim tegobama. Takodje proverite grupu vaginalnog sekreta, V+C bris jer i lokalna infekcija moze uzrokovati tegobe te vrste. Ukoliko je sve u redu pokusajte da o tome ne mislite, porazgovarajte otvoreno sa partnerom (ne izbegavajte odnose), produzite predigru a takodje probajte i sa lubrikantima (bebi ulje)