U 4.mesecu trudnoce. Imam alergijski bronhitis od 7.godine, sada imam 31 g. Koristim ventolin ili berodual po potrebi, u poslednje vreme na 6 ili 8 sati, lekar mi j prepisao alvesco za kontrolu i prevenciju napada, pod naznakom da je to bezbedno. Da li smem da koristim to, obzirom da je on u upotrebi tek odnedavno? Jako brinem kakve posledice mogu ovi lekivi da imaju na bebu, ne spavam nocima! Koji lek je najbezbedniji? Radila sam double test i rizik je 1:9500, krvna slika je u redu, rezultati u granicama normale.

    Odgovoreno: 14. 06. 2008.
    • Zaista ne bih mogao da Vam odgovorim na to pitanje jer je vezano za Pneumoftiziologiju, ali ako Vam je lekar naglasio da je bezbedno smatram da mu treba verovati (niko nije lud da trudnici da stetne lekove). Takodje sto se tice organogeneze (formiranje organa bebe) Vi ste najkriticniji deo prosli. Niste u riziku po Dabl testu te mislim da treba da se opustite i ne razmisljate previse o tome.