Dobijam menstruaciju na 36. dan, a nekada i preko cetrdesetog. Na ultrazvucnom pregledu je sve u redu. Vec godinu ipo dana sam u braku, ali ne mogu da zatrudnim. Koji lek bi trebala da pijem da uredovnim ciklus, a samim tim i da ostanem u drugom stanju?

    Odgovoreno: 24. 04. 2007.

    • Potrebno je da se obratite ginekologu i da krenete sa ispitivanjem bracnog steriliteta po protokolu- znaci korak po korak, u sklpou cega ce na red doci i ispitivanje ciklusa. Ukoliko su ciklusi ovulatorni onda nije potrebno lecenje duzine ciklusa vec samo ciljani odnosi u vreme ovulacije (ako je to problem). Po definiciji ( godinu dana bez zastite a bez zaceca ) imate problem (sterilitet) koji zahteva adekvatan pristup i zato obratite se lekaru.