Poštovani dr.Milane,hvala na odgovoru puno mi je pomogao.Recite mi molim Vas da li se hidrosalpinx javlja posle laparoskopije ili ona nije dobro odradjena,već sam jednom operisana a kanali su katastrofalni.Stomak me svakodnevno boli,da li može hidrosalpinx biti uzrok tih bolova?Unapred hvala i puno pozdrava.

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.
    • Ne mora da znaci da je lose odradjena- moguce je da je naknadno doslo do stvaranja priraslica i formiranja hidrosalpinxa- postoje zene koje su sklone stvaranju priraslica ili jednostavno infekcija (nesanirana- hroniocno prisutna)- dovodi do morfoloskih promena koje rezultuju stvaranjem priraslica i hidrosalpinxa. Naravno da moze biti uzrok Vasih bolova (uvrtanje peteljke otezalog jajovoda dovodi do peritonealnog nadrazaja i bola).